Wydarzenia

Biotechnologiczne Drzwi Otwarte z Boost Biotech dla pasjonatów life-science

Data rozpoczęcia: 2018-06-15
biomixer_drzwi otwarte_boost biotech_tloWiedza, life-science, drzwi otwarte do laboratorium, biotechnologia w biznesie, informacje o grantach – czekają na Ciebie w PPNT! Dołącz do nas i daj się zainspirować przez ekspertów z Boost Biotech i PPNT.

15 czerwca, w piątek, razem z Boost Biotech zapraszamy do parkowego Centrum Biotechnologii. Pokażemy Wam zakamarki naszych laboratoriów, damy przestrzeń do swobodnych rozmów, podzielimy się wiedzą i zainspirujemy Was do podjęcia dobrej współpracy z biznesem.

Zapraszamy doktorantów, studentów, młodych naukowców, przedsiębiorców, osoby z pomysłem na biznes w szeroko pojętej branży life-science. Opowiemy Wam o skutecznej sprzedaży pomysłów, o bezpiecznych zapisach w umowach licencyjnych, o tym jak przygotować się do rozmów z inwestorami i potencjalnymi partnerami biznesowymi i jak zabrać się za pisanie wniosku o diamentowy granty, aby mieć szansę na jego przyznanie.

ZAPISZ SIĘ NA SPOTKANIE

Program wydarzenia:

13:00-13:15 Boost Biotech Polska – stowarzyszenie inne niż wszystkie
13:15–13:45 Umowy licencyjne i inne – na co zwrócić uwagę? (Grzegorz Cieśla / PPNT )
13:45–14:15 Wszystko co chciałbyś wiedzieć o współpracy z biznesem, ale bałeś się zapytać (Aleksandra Kempińska / Bio-Tech Consulting)
14:15–14:45 Poszukiwacze skarbów – diamentowy grant bez tajemnic (Anna Stachowiak-Szrejbrowska / IGR PAN)
14:45–15:00 sesja pytań i odpowiedzi
15:00–15:30 zwiedzanie Centrum Biotechnologii (dla grupy ok. 5 osób wyłonionych w mini-konkursie w trakcie wydarzenia)

Nasze Drzwi Otwarte oprócz szansy na wiedzę od ekspertów i spotkanie z innymi przedstawicielami Twojej branży, to także okazja do zajrzenia w „zakamarki” PPNT. Studenci będą mogli osobiście przekonać się, jak działają centra badawcze w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz możliwości lokowania firm na terenie PPNT. Dla wybranych osób (laureatów konkursu) możliwość  zapoznania się z nowoczesnym zapleczem badawczo-rozwojowym PPNT m.in. metod analiz i ekstrakcji z wykorzystaniem nadkrytycznego CO2 oraz zagadnień związanych z pracownią biotechnologiczną i mikrobiologiczną.

Drzwi Otwarte to część akcji BIOMIXER, której celem jest integracja środowiska biotechnologicznego wokół PPNT. Dzielimy się z Wami wiedzą, przestrzenią i pomysłami, aby wzmacniać rozwój innowacyjnych firm z sektora biotech i wesprzeć wymianę doświadczeń między wszystkimi osobami zainteresowanymi rozwojem biotechnologii w Poznaniu.

Drzwi Otwarte organizujemy razem z Train Biotech, który stanowi część stowarzyszenia Boost Biotech Polska.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z: