Wydarzenia

Cytometryczna analiza komórek w procesach biotechnologicznych – szkolenie z Merck

Data rozpoczęcia: 2018-06-13

szkolenie z merckPPNT wraz z jedną z największych firm biotechnologiczno-farmaceutycznych na świecie zaprasza na specjalistyczne szkolenie w formie warsztatowej przybliżające wykorzystanie cytometrycznej analizy komórek w procesach biotechnologicznych. Poprowadzi je ekspert firmy Merck, globalnego lidera w branży Life Science.

W ramach akcji BIOMIXER, 13 czerwca wraz z Merck zorganizujemy wysokiej jakości szkolenie skierowane do   przedstawicieli firm i instytucji naukowych, których codzienna praca związana jest z analizą różnego rodzaju komórek. Szkolenie odbędzie się w Centrum Biotechnologii PPNT, a wiedzą podzielą się specjalista w obszarze cytometrii przepływowej (przedstawiciel firmy Merck) oraz specjalista z zakresu prowadzenia hodowli w bioreaktorach (przedstawiciel PPNT). Spotkanie będzie też okazją do poznania różnorodnych możliwości współpracy badawczej z parkowym Centrum Biotechnologii.

Jeśli pracujesz naukowo lub w firmie, a projekty które realizujesz lub zakres działalności przedsiębiorstwa
obejmują wykorzystanie lub testowanie układów komórkowych (komórki bakteryjne, drożdżowe, roślinne, ssacze),
to nasze szkolenie  jest właśnie dla Ciebie!
Skupimy się na możliwościach aplikacyjnych cytometrii przepływowej w Twojej codziennej pracy.

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Program szkolenia:

13 czerwca (środa), Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46

9:00–9:30 Rejestracja i powitalna kawa
9:30–9:45 Przywitanie
9:45–10:45 Prowadzenie hodowli w bioreaktorach (Piotr Gulewicz, Centrum Biotechnologii PPNT)
10:45–11:45 Podstawy cytometrii przepływowej- część teoretyczna (Michał Konieczny, Merck)
11:45–12:15 Przykłady aplikacyjne w oparciu o obszary zainteresowania uczestników (Michał Konieczny, Merck)
12:15–13:00 Lunch
13:00–14:00 Ćwiczenie praktyczne + Analiza danych cytometrycznych (Michał Konieczny, Merck)
14:00–14:30 Sesja pytań i odpowiedzi
14:30–15:30 Część praktyczna przy urządzeniach i zwiedzanie laboratoriów Centrum Biotechnologii PPNT

O cytometrii:

Współczesna biotechnologia skupia się na optymalizacji procesów technologicznych przebiegających z wykorzystaniem układów biologicznych. Jednym z kierunków w których rozwija się ta dziedzina jest precyzyjny monitoring odpowiedzi komórkowej, w zależności od warunków hodowlanych. W tym kontekście rośnie znaczenie metod, które pozwalają precyzyjnie kontrolować odpowiedź komórkową. Pośród takich metod wiodąca staje się cytometria przepływowa, która spełnia kluczowe kryteria nowoczesnego narzędzia analitycznego, przede wszystkim pod kątem:

  • czułości analizy,
  • wieloparametryczności,
  • możliwości analizy wielotysięcznych populacji (co w kontekście ilości analizowanych komórek daje odpowiedź istotną statystycznie),
  • możliwości analizowania pojedynczych komórek.

Nasze szkolenie jest więc odpowiedzią na rosnące zainteresowanie świata nauki i biznesu możliwościami jakie oferuje ta nowatorska dziedzina wiedzy.

O Merck:

MERCK_LOGO_Blue_RGBMerck jest jedną z czołowych firm na świecie specjalizujących się m. in. w innowacyjnych rozwiązaniach z obszaru Life Science. Grupa Merck oferuje ponad 300 000 produktów obejmujących każdy etap łańcucha produkcyjnego w obszarze biotechnologii. Szerokie portfolio produktów do analizy komórek i cząstek biologicznych zawiera między innymi zaawansowane rozwiązania z zakresu cytometrii przepływowej. Jednym z celów działalności Merck jest dzielenie się wiedzą merytoryczną i praktyczną z obszarów, w których specjalizuje się firma, w tym propagowanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technik w analizie komórek, jakimi są metody cytometryczne

***

Szkolenie, pierwsze z planowanej serii, jest bezpłatne. Zapraszamy na nie przedstawicieli firm i instytucji naukowych, którzy na co dzień pracują z użyciem różnych typów  komórek. W przypadku dużego zainteresowania, w  szkoleniu bezpłatnie może wziąć udział jeden przedstawiciel danej instytucji. Liczba miejsc jest ograniczona ze względu na interaktywną formę szkolenia. O przyjęciu na szkolenie poinformujemy kandydatów osobnym mailem.

Więcej informacji udziela: Martyna Konieczna (martyna.konieczna@ppnt.poznan.pl , tel. 61 82 79 747)