Aktualności

Warszaty dla naukowców i start-upów!

2018-02-07

logo merlinaPPNT wraz z 4 innymi ośrodkami innowacji z całej Europy połączył siły, aby wesprzeć globalny rozwój naukowców oraz startup-ów z branż IT i ICT!

Zastanówmy się ile przełomowych odkryć, innowacyjnych rozwiązań nie zostaje wdrożonych na rynek z powodu braku umiejętności odkrywców do ich komercjalizacji? Problem dotyczy zarówno naukowców, start-upów, spin-offów czy MŚP, którzy prowadząc swoje programy badawcze nie zdają sobie sprawy z potencjału ich rozwiązań jako innowacji którą można wdrożyć na rynek bądź po prostu nie mogą się „przebić” ze swoim produktem.

Projekt Merlin powstał właśnie po to, aby pomóc naukowcom i firmom na drodze do komercjalizacji ich działań.

W jaki sposób? Uczestnicy otrzymają szereg dynamicznych warsztatów i szkoleń opartych na zasadach rynkowych metodologii m.in. takich jak: model biznesowy, Insights Discovery, Lean Hardware itp., które pozwolą im przyspieszyć proces komercjalizacji. Udział w programie jest bezpłatny! Pierwsze warsztaty ruszają już w kwietniu 2018 r.! 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na:
www.merlin-ict.eu


Osoba do kontaktu: natalia.rymarczuk@ppnt.poznan.pl

Liderem programu MERLIN jest Politechnika Kartageńska, a partnerami zostali: Innovation BluSpecs z Hiszpanii, Civitta Litwa i St John’s Innovation Center z Wielkiej Brytanii oraz Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM. 

Projekt otrzymał finansowanie z unijnego programu badawczo-innowacyjnego „Horyzont 2020” w ramach umowy o dotację nr 780460.

Flaga EU_Merlin_opis_ang

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.