Aktualności

2. miejsce dla PPNT w programie Inspiring Solutions 2021!

2021-09-30
29 września br. podczas Światowej Konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Parków Naukowych i Obszarów Innowacji (IASP), zostały ogłoszone wyniki programu „Inspiring Solutions 2021”. Wśród 10 finalistów programu, znalazł się Poznański Park Naukowo-Technologiczny wraz z projektem Scale-up Champions, który ostatecznie zajął 2. miejsce!

 

Finalistów programu „Inspiring Solutions 2021”, członkowie IASP wybrali na podstawie najbardziej innowacyjnych projektów z całego świata, które sprzyjają klimatowi przedsiębiorczości, angażują społeczności i poprawiają jakość życia, a także pomagają innym firmom prosperować, rozwijać się i zdobywać nowe rynki. Dzięki temu, Poznański Park Naukowo-Technologiczny znalazł się w gronie finalistów pochodzących z Brazylii, Bułgarii, Włoch, Meksyku, Szwecji, Tajlandii i USA.

Pierwsze miejsce zostało przyznane projektowi „IndX2020” ze szwedzkiego Linköping Science Park. Natomiast podium zamknął projekt „Konza Innovation Ecosystem Initative”, należący do znajdującego się w Kenii Konza Technopolis.

Scale-up Champions to międzynarodowa inicjatywa, której koordynatorem jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Program jest tworzony wraz z instytucjami partnerskimi z Danii, Hiszpanii, Litwy oraz Estonii i wspiera deep tech startupy z całej Europy. Łączy je z globalnymi korporacjami, pomaga w nawiązaniu relacji z inwestorami, wspiera w ekspansji zagranicznej, a w konsekwencji w skalowaniu swojej działalności.

Więcej o finalistach programu „Inspiring Solutions 2021”.