Analiza reologiczna
Badaniu reologicznemu mogą zostać poddane różnorodne substancje, takie jak pasty, emulsje, masy ceramiczne, kremy, farby, kleje, lakiery, żywice, smoły, tworzywa sztuczne itp.
Precyzyjne określenie parametrów reologicznych jest kluczową informacją dla firm produkcyjnych różnych branż (od budowlanej, przez kosmetyczną do spożywczej) oraz dla jednostek badawczo-naukowych, które chcą określić właściwości nowo otrzymanych substancji.
Na czym polega usługa?
Oferujemy analizę reologiczną w dwóch geometriach pomiarowych: płytka–płytka oraz cylindry współosiowe, w zakresie od -40 do 200°C, zarówno w trybie rotacyjnym, jak i oscylacyjnym w bardzo szerokim zakresie częstotliwości i prędkości kątowych. Posiadana aparatura gwarantuje wykonywanie pomiarów z wysoką precyzją i bardzo krótkimi czasami stabilizacji.
Wyznaczenie właściwości reologicznych substancji, takich jak lepkość, stałe relaksacji czy pomiar sił normalnych, stanowi podstawę analizy właściwości i kontroli jakości wielu materiałów polimerowych (oleje syntetyczne i mineralne), produktów kosmetycznych (mydła w płynie, płyny do mycia naczyń), a nawet artykułów spożywczych (czekolada, miód).
Dlaczego warto skorzystać z usługi?
Laboratorium chemiczne Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego prowadzi analizy pod kątem badania podstawowych parametrów reologicznych substancji.
Zakres analizy dopasowujemy indywidualnie do potrzeb klienta, pomagamy w interpretacji wyników, a w przypadku wykrycia niewystarczających właściwości substancji – jesteśmy w stanie wesprzeć klienta w opracowaniu nowej technologii produkcji.
Przed zleceniem usługi zachęcamy do zapoznania się z >>> Ogólnymi warunkami świadczenia usług laboratoryjnych