Aktualności

„ACCELERO – Accelerating Local Innovation Ecosystems in Europe” – PPNT podmiotem wsparcia!

2023-02-24
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, członek  European Business and Innovation Centre Network (EBN), został wybrany jako 1 z 10 podmiotów wsparcia biznesu do realizacji projektu Accelero – „Accelerating Local Innovation Ecosystems in Europe”.

 

 

 

 

Celem ww. projektu jest wsparcie instytucji otoczenia biznesu (IOB) zlokalizowanych w słabiej rozwiniętych krajach lub regionach UE w poprawie jakości świadczonych usług akceleracji biznesu, dostarczaniu najlepszych usług na rynek oraz współtworzeniu usług akceleracyjnych w oparciu o lokalne potrzeby i ich pilotażowym testowaniu.

Projekt przyczyni się do rozszerzenia zakresu usług akceleracyjnych PPNT, ale jest także okazją do zwiększenia kompetencji  pracowników, którzy będą uczyć się od ośrodków bardziej rozwiniętych, świadczących usługi akceleracyjne, którzy będą pełnić rolę doradców i mentorów.

Do konkursu złożono 110 aplikacji, a projekt będzie realizowany do maja 2024.  

23 lutego br., Anna Kromolicka wzięła udział w Kick-off’ie projektu, podczas którego zaprezentowała Poznański Park Naukowo-Technologiczny. Spotkanie było też okazją aby poznać przedstawicieli pozostałych podmiotów wybranych do udziału w projekcie.