Aktualności

Airoptic Sp. z o.o. finalistą konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013

2013-06-12

airopticMiło nam poinformować, że nasz Lokator – firma Air Optic Sp. z o.o. – znalazł się wśród czterech finalistów IX edycji konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku 2013 organizowanego przez Fundację Bankową im. Leopolda Kronenberga http://www.citibank.pl/poland/kronenberg/polish/ przy banku Citi Handlowym. W bieżącej edycji wpłynęła rekordowa liczba 256 zgłoszeń.

Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz wyróżnianie i promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych.
Celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców zakorzenionych w lokalnych społecznościach, prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes.
Gratulujemy uzyskania tak wysokiej pozycji i jednocześnie trzymamy kciuki za zdobycie pierwszego miejsca podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 20 czerwca br. na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Spółka Airoptic została założona w 2010 r. a jej głównym obszarem działania jest projektowanie wysokowydajnych analizatorów ze strojonym laserem diodowym (TDL – Tunable Diode Laser) dla zastosowań przemysłowych i medycznych. Jej specjalnością jest projektowanie optyki, elektroniki, obróbka sygnałów i aplikacje spektroskopowe dla układów TDL o wysokiej wydajności. Spółka ma obecnie klientów w Niemczech, Szwecji, Szwajcarii i USA. Znaczną uwagę i zasoby skupia na rozwoju najnowszych typów analizatorów.