Aktualności

Będziemy na 27HSKIKI!

2021-09-29
W dniach 5 – 8 października, w Veli Losinj odbędzie się 27th Croatian Meeting of Chemists and Chemical Engineers (27HSKIKI).

To międzynarodowa konferencja, która od 1969 roku odbywa się co 2 lata i zrzesza około 500 chemików i inżynierów chemików, wywodzących się ze środowisk akademickich oraz przemysłowych. Organizatorami są Chorwackie Towarzystwo Chemiczne oraz Chorwackie Towarzystwo Inżynierów Chemicznych.

Croatian Meeting of Chemists and Chemical Engineers szczyci się także długą tradycją goszczenia wybitnych naukowców, w tym wielu laureatów Nagrody Nobla, wygłaszających wykłady plenarne. Na mównicy znaleźli się m.in. Vladimir Prelog, Robert Huber, Jean-Marie Lehn, Richard Ernst, Ada Yonath czy Dan Szechtman. W tym roku wykład wygłosi chociażby Ben Feringa, który w 2016 roku uhonorowany został Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii za zaprojektowanie i syntezę maszyn molekularnych.

Konferencja idzie wciąż z duchem czasu – oprócz „typowych” sekcji tematycznych, takich jak Chemia, materiały i nanotechnologia, Inżynieria chemiczna i biotechnologia czy Edukacja, wydzielono także Przemysł i przedsiębiorczość oraz Ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

My też będziemy dzielić się wiedzą! Zespół Badań Naukowych PPNT reprezentować będzie Dawid Zieliński, z wystąpieniem pod tytułem DABCO-Based Ionic Liquids As Active Latent Curing Agents In Thermosets Developed With Conventional And Biobased Epoxy Resins.

27HSKIKI