Aktualności

CASI – bezpłatne warsztaty dotyczące publicznej partycypacji i zrównoważonych innowacji

2016-03-08

ppntpoznan_160308_CASI bezpłatne warsztatyZastanawiasz się, dlaczego czasami trudno zaangażować ludzi do działania na rzecz wspólnych przedsięwzięć? Może warto popracować nad zwiększeniem publicznego zaangażowania w projekty społeczne?

Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, biznesu, polityki (także samorządowej) oraz osoby zaangażowane w projekty społeczne na warsztaty poświęcone publicznej partycypacji, które odbędą się 14 marca o godzinie 10:00 w budynku H Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego (ul. Rubież 46H, Poznań).

Podczas warsztatów będziemy diagnozować bariery ograniczające zaangażowanie społeczeństwa w działalność na rzecz lokalnej społeczności i wspólnych przedsięwzięć. Przyjrzymy się także silnym i słabym stronom obecnie prowadzonej polityki i działaniom, które pomagają zdefiniować wyzwania niezbędne dla poprawy sytuacji związanej z publiczną partycypacją.

Wykład wprowadzający wygłosi Jakub Wygnański, prezes zarządu Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z Warszawy, współtwórca wielu organizacji pozarządowych.

Udział społeczeństwa w zrównoważonych innowacjach, w działaniach podejmowanych przed władze publiczne, samorządy i organizacje pozarządowe, a nawet uczelnie ma coraz większe znaczenie w tworzeniu polityki na poziomie regionalnym, krajowym czy też europejskim. W projekcie CASI w szczególny sposób zajmujemy się publiczną partycypacją. Organizowaliśmy Panele Obywatelskie, podczas których uczestnicy opracowywali wizje zrównoważonego rozwoju, które następne były przekształcone przez ekspertów na priorytety badawcze. Chcemy diagnozować bariery stymulowania udziału społeczeństwa w zrównoważonych innowacjach, silne i słabe strony obecnie prowadzonej polityki i działań w celu zdefiniowania wyzwań, które należy podjąć dla poprawy sytuacji związanej z publiczną partycypacją.

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach prosimy kierować na adres: kamila.dobek@ppnt.poznan.pl lub jakub.betkowski@ppnt.poznan.pl do dnia 11 marca 2016. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapewniamy obiad w trakcie spotkania.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa udział!

PROGRAM WARSZTATU

ZAPROSZENIE