Blog

Certyfikat ISO w parku technologicznym? Jak to działa?

2019-05-15

Certyfikat ISO dla Poznańskiego Parku Naukowo-TechnologicznegoCertyfikat ISO jest uznawanym na całym świecie, międzynarodowym standardem potwierdzającym najwyższą jakość działania firm i instytucji. Nasz Park może pochwalić się aż trzema certyfikatami. Z czym dokładnie wiążą się owe „znaczki”?

Normy ISO są wdrażane na całym świecie. Zawarte w nich wymagania i wskazówki stały się podstawą opracowania i wdrożenia systemów zarządzania jakością w ponad milionach przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i usługowych różnych branż na całym świecie.

Wprowadzenie normy, wbrew pierwszym skojarzeniom, nie powoduje usztywnienia procesów w przedsiębiorstwie.

Umiejętne wdrożenie i stosowanie się do zapisów normy skutkuje lepszym spojrzeniem na procesy wewnątrz organizacyjne. Największy nacisk zostaje położony na klienta, a jego zadowolenie staje się podstawowym wyznacznikiem wszystkich norm ISO. Dlatego posiadanie certyfikatu ISO świadczy o tym, że spełniamy określone wymagania i standardy, będąc jednocześnie zorientowanym na potrzeby klienta.

Certyfikat ISO w DataCenter PPNT

Z czego jesteśmy szczególnie dumni, to fakt, że parkowe DataCenter PPNT może pochwalić się nie tylko systemem ISO 9001:2015, ale również uznanymi w branży dwoma certyfikatami z serii ISO 20000-1:2011 (system zarządzania usługami informatycznymi) oraz ISO 27001:2017 (system zarządzania bezpieczeństwem informacji).

Certyfikaty ISO 27 001 i ISO 20 000 są gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług Działu IT. Ponadto przyznany certyfikat ISO 27001 potwierdza zarządzanie bezpieczeństwem informacji zgodnie z najlepszymi światowymi standardami oraz dbałość o bezpieczeństwo informacji i powierzonych danych osobowych. 

Certyfikat ISO w PPNT

Przede wszystkim, ISO w PPNT ma bogatą historię. Pierwsze wdrożenie systemu zarządzania jakością wg ISO 9001 odbyło się w latach 2006-2007, a pierwsza certyfikacja w 2009 roku. W 2018 roku przeszliśmy na nowy standard ISO 9001:2015. Zakres systemu ISO 9001 w PPNT przedstawia się następująco:

 

Lena Marciniak

Pełnomocnik ds. ISO w PPNT, auditor wewnętrzny ISO 9001, 27001, 20000. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu na Wydziale Towaroznawstwa, kierunek Zintegrowane Systemy Zarządzania. Specjalizuje się w nadzorowaniu systemu zarządzania jakością, systemu zarządzania bezpieczeństwa informacji oraz systemu zarządzania usługami informatycznymi. Posiada bogate doświadczenie jako auditor wewnętrzny.