Aktualności

Nasz człowiek w prestiżowym programie Top 500 – Innovators!

2013-03-26

nasz czlowiek w Top 500 innovatorsZ radością informujemy, że kolejny pracownik Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zakwalifikował się do udziału w Top 500 – Innovators. W ramach trzeciej edycji tego prestiżowego konkursu Grzegorz Cieśla weźmie udział w 9-tygodniowym programie stażowo-szkoleniowym. Przypominamy, że w drugiej edycji wzięło udział dwóch pracowników.

Top 500 – Innovators to największy program rządowy wspierania innowacyjności w nauce prowadzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program potrwa do 2015 roku i do tego czasu liczba jego uczestników ma wynieść 500 osób. Finaliści z czwartej grupy wyjadą na Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley na dwa miesiące, gdzie dzięki wykładom prowadzonym przez wybitnych praktyków, kreatywnym warsztatom i wizytom studyjnym w najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstwach dowiedzą się jak skutecznie komercjalizować wyniki badań naukowych. Tematyka kursu obejmuje zarządzanie badaniami naukowymi, praktyczne aspekty komercjalizacji wyników badań i współpracę nauki z gospodarką.

Uczestnicy programu będą obserwować także pracę zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotykają się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital. Poznają też sposoby prowadzenia innowacyjnych badań naukowych.

Grupa osob, które zakwalifikowały się do programu została wybrana spośród pracowników instytucji naukowych w Polsce. Kandydatów oceniano pod kątem aplikacyjności ich badań, innowacyjności prowadzonych projektów, dotychczasowych sukcesów komercjalizacyjnych, motywacji do udziału w programie, zdolności komunikacyjnych i znajomości języka angielskiego.

Grzegorzowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy owocnego pobytu!