Aktualności

Ferie w Laboratorium Wyobraźni PPNT – zapraszamy!

2019-01-09
LaboratoriumWyobraźni-DominikTryba(8)Rozpoczynamy wielkie odliczanie do ferii! Laboratorium Wyobraźni po raz kolejny przygotowało mnóstwo atrakcji, aby mali oraz duzi odkrywcy z Wielkopolski (i nie tylko) mogli ten czas zimowego odpoczynku przeżyć jako wielką naukową przygodę! Chociaż oficjalnie ferie w Wielkopolsce rozpoczynają się 14 stycznia, w Laboratorium Wyobraźni zabawę zaczniemy już w sobotę, 12 stycznia! Nie zapomnieliśmy też o tym, by kreatywnie w naszych progach uczcić Dzień Babci i Dziadka.

Szybki przegląd styczniowych atrakcji w LW:

12 stycznia 

  • Dzień Najmłodszego Odkrywcy, a w jego ramach można zwiedzić ekspozycję na Wystawie Czerwonej oraz wziąć udział w eksperymentarium Laboratorium Bajek dla Najmłodszych, czyli tematycznych zajęciach sensoryczno-edukacyjnych. Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.
  • Laboratorium Bajek: zdradzimy Wam kulisy zajęć, otóż: bohaterowie ze Świata Bajek wpadli w duże kłopoty. Potrzebują pomocy Młodych Odkrywców! Czy jesteście gotowi do pracy? Musimy pomóc Kopciuszkowi zdążyć przed północą z porządkami – przydadzą się pęseta i magnesy. Jak przechytrzyć Gargamela? Wytworzymy smerfną pianę! Aladyn ma problemy z transportem, z pomocą przyjdzie Dżin, którego trzeba będzie obudzić. Jeszcze tylko uśpimy Strasznego Smoka i Świat Bajek uratowany! Na tych zajęciach po prostu trzeba być!
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej w przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia zjawiska z takich dziedzin naukowych jak hydrostatyka, hydrodynamika, elektryczność, magnetyzm, fizyka, biologia czy optyka.

13 stycznia 

  • Możesz wykupić pakiet pełen atrakcji, czyli trzy w jednym: experymentarium Fabryka Pozorów, ekspozycja Kątem oka oraz planetarium Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów lub wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba.

Więcej informacji i opisy zajęć 

19 stycznia (Weekend z Babcią i Dziadkiem)

  • Tutaj znów można skorzystać z pakietu pełnego atrakcji, czyli jedno spotkanie, a trzy elementy: experymentarium Zimowe Laboratorium, ekspozycja Kątem oka, planetarium Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów lub też zapisać się na wybrane zajęcia.

20 stycznia (Weekend z Babcią i Dziadkiem)

  • Kto, kogo, czego nauczy? Rodzinna przygoda z robotyką w Laboratorium Wyobraźni, a w tym: experymenatrium Dłoń w dłoń, łapka w łapkę oraz ekspozycja Kątem oka na Wystawie Zielonej.

Weekend z Babcią i Dziadkiem – więcej informacji 

21-25 stycznia 

  • Poza weekendami, od poniedziałku aż do piątku również możecie do nas zajrzeć. Choć w dni powszednie LW przechodzi oblężenia grup zorganizowanych, znaleźliśmy czas i przestrzeń wyłącznie dla klientów indywidualnych.

Spis zajęć i zapisy

26 stycznia

  • Lego Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, kompetencje językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność współpracy, komunikacji, pisania,  a także pozwalają opanować trudną sztukę prezentacji.

27 stycznia 

  • Na niedzielę można wykupić pakiet pełen atrakcji, tym razem proponujemy experymentarium: Jak przetrwać zimę – przewodnik ekstremalny, ekspozycja Kątem oka oraz planetarium Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów lub też wybrać takie zajęcia, które wydają się Wam najbardziej interesujące.

Więcej informacji i opisy zajęć 

Zapraszamy!