Aktualności

Finał Festiwalu Młodych Naukowców E(x)plory

2013-04-02

Jesteśmy partnerem festiwal ExploryPoznaj niezwykły świat E(x)plory!

Fundacja Zaawansowanych Technologii serdecznie zaprasza na Finał Festiwalu E(x)plory, którego Patronem Wspierającym jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Robot imitujący ludzkie emocje i cechy charakteru, wpływ turbin wiatrowych na organizmy żywe, interfejs elektromiograficzny łączący człowieka z maszyną – to tylko niektóre tematy badań młodych naukowców, które zostaną zaprezentowane 4-6 kwietnia podczas Finału E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców, ale także bezprecedensowe wydarzenie dla wszystkich osób pasjonujących się nauką i innowacyjnymi technologiami. Podczas dni otwartych, 5 i 6 kwietnia, na odwiedzających czekają targi naukowo-technologiczne, pokazy, wykłady, warsztaty i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do niezwykłego świata E(x)plory!

Konkurs Młodych Naukowców
Do konkursu E(x)plory zgłosiło się ponad 150 osób poniżej 20 roku życia, dla których nauka jest pasją i które swoją wiedzę oraz pomysły potrafią przekuć w innowacyjne projekty badawcze. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Podczas trzech Regionalnych E(x)plory jury wyłoniło 33 najlepsze zespoły z całej Polski, które wezmą udział w wielkim Finale E(x)plory w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Finaliści E(x)plory będą walczyli o atrakcyjne nagrody oraz możliwość wyjazdu na międzynarodowe konkursy naukowe. A jest o co walczyć. Festiwal E(x)plory jest jedyną przepustką do uczestniczenia w najbardziej prestiżowych wydarzeniach naukowych dla młodzieży na całym świecie.

Gala Finałowa
Kto okaże się najlepszy? Tego dowiemy się ostatniego dnia E(x)plory podczas Gali Finałowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni (6 kwietnia, godz. 15.00), którą poprowadzi Włodzimierz Raszkiewicz, dziennikarz Radia Gdańsk, a prywatnie pasjonat innowacyjnych technologii. Galę uświetni dodatkowo niezwykły występ muzyczny prof. Piotra Sutta. Ten artysta i charyzmatyczny animator w jednym, wciągnie do wspólnego grania ponad 300 osobową publiczność, pokazując, że muzyka jest w każdym z nas.

Targi naukowo-technologiczne
Festiwal E(x)plory to jednak nie tylko konkurs dla młodych naukowców. To także platforma współpracy dla świata nauki i biznesu. Mecenasem Festiwalu jest Grupa LOTOS, a Partnerami Strategicznymi: Intel, Sanofi i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Firmy, które włączyły się w projekt E(x)plory, zaprezentują szerokiej publiczności swoje innowacyjne rozwiązania podczas Targów naukowo – technologicznych, organizowanych w trakcie Finału E(x)plory w Gdyni. Dodatkowo będzie to dla nich szansa nawiązania współpracy z młodymi naukowcami, którym będą mogli zaoferować staże i możliwość kontynuowania badań w swoich działach R&D.

Na targach obecny będzie także Poznański Park Naukowo-Technologiczny – serdecznie zapraszamy do naszego stoiska!

Więcej informacji o Festiwalu, programie Finału w Gdyni oraz zapisach na warsztaty można znaleźć na stronie www.explory.pl.

Organizator Festiwalu E(x)plory: Fundacja Zaawansowanych Technologii (FZT)
Mecenas Festiwalu: Grupa LOTOS
Partnerzy strategiczni: Intel, Sanofi, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Partnerzy merytoryczni: INVESTIN, PGE Polska Grupa Energetyczna
Partnerzy wspierający: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Thomson Reuters, VOX, Stowarzyszenie Czerwonej Róży, Stowarzyszenie Talent, Agencja Monday PR, Aquapark Sopot
Patronaty honorowe: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Izba Gospodarcza, Marszałek Województwa Pomorskiego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Gdyni, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Miasta Poznania, Akademia Morska w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
Patronaty medialne: TVP INFO, Trójmiasto.pl, Wiedza i Życie, Świat Nauki, TVP Gdańsk, Polskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Naukowych, Radio Gdańsk, Polska Dziennik Bałtycki