Aktualności

„Finansowanie innowacyjnych projektów przedsiębiorstw” – konferencja już 15 marca 2023 r.!

2023-02-22
Już 15 marca 2023 roku w Koninie odbędzie się konferencja pn. „Finansowanie innowacyjnych projektów przedsiębiorstw – nowa perspektywa unijna, nowe możliwości”. Jest ona skierowana do przedstawicieli firm zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych na rozwój innowacyjnych przedsięwzięć. Jednym ze współorganizatorów wydarzenia jest HPK Polska Zachodnia.

 

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) odgrywają  kluczową rolę na rynkach gospodarczych. Za pośrednictwem Komisji Europejskiej oraz krajowych i regionalnych instytucji udzielających wsparcia w zakresie rozwoju gospodarczego, wielkopolski sektor MŚP ma szansę zwiększyć swój potencjał rozwojowy i dołączyć do grona liczących się krajowych, a nawet europejskich innowatorów. Wystarczy skorzystać z właściwych źródeł finansowania w postaci dofinansowań, jak również wsparcia doradczego i szkoleniowego.

Podczas konferencji przedstawione zostaną informacje na temat pierwszych konkursów ogłaszanych w bieżącym roku w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027. Ponadto, udział w spotkaniu jest niepowtarzalną okazją do nawiązania kontaktów oraz uzyskania pakietu kluczowych i niezbędnych informacji dotyczących m.in.:

  • oferty Programu Ramowego Horyzont Europa dla firm,
  • projektu LIFE AFTER COAL PL w kontekście możliwości wsparcia dla przedsiębiorstw,
  • możliwości nawiązania współpracy międzynarodowej,
  • transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwach.

Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk jest niezbędna do wzajemnej inspiracji i powstawania nowych, ciekawych projektów, które przyniosą realne zmiany w regionie Wielkopolski Wschodniej.

Udział w konferencji możliwy jest po rejestracji.

Zapisy na wydarzenie trwają do 13.03.2023 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

AGENDA SPOTKANIA