Aktualności

Już 15.04 premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

2021-04-13
Zbliża się premiera największego w Polsce przeglądu CSR i zrównoważonego rozwoju, Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikuje raport po raz 19., ale po raz pierwszy podsumowujący tak nadzwyczajny rok. Raport pokaże odpowiedzialny biznes w roku pandemii. Wydarzenie online poświęcone ogłoszeniu publikacji odbędzie się 15 kwietnia (czwartek) o godzinie  12:00.

Polecamy to spotkanie tym bardziej, że trzymamy rękę na pulsie – Poznański Park Naukowo-Technologiczny prowadzi Politykę CSV, śledzi trendy, realizuje różne inicjatywy z zakresu CSR/CSV, a sprawdzone praktyki zgłasza do Raportu.

Transmisję na żywo będzie można oglądać m.in. na stronie głównej portalu Odpowiedzialnybiznes.pl., a relacje można śledzić także na:

Kluczowym momentem przebiegu wydarzenia będzie ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020. Dobre praktyki”. W programie spotkania zaplanowano również:

  • ogłoszenie wyników konkursu dla dziennikarzy i ekspertów – Pióro odpowiedzialności (11. edycja),
  • prezentację głównych wniosków z badania na temat postrzegania CSR przez prezesów i prezeski firm w Polsce,
  • dyskusję na temat zrównoważonego śladu cyfrowego.

Organizatorzy zachęcają do śledzenia transmisji i komentowania wydarzenia pod hasztagiem #Raport2020.

***

Więcej o raporcie

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów/ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR. Poprzednie edycje dostępne są na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/?type=114. Wszystkie praktyki z kolejnych edycji raportu publikowane są w wyszukiwarce dobrych praktyk, dostępnej na stronie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/dobre-praktyki/ .