Aktualności

Jesień w Laboratorium wyobraźni PPNT będzie barwna!

2019-10-01
W październiku progi Laboratorium wyobraźni PPNT będą otwarte dla Gości w każdą sobotę oraz niedzielę! Nauki ścisłe podane zostaną w sposób ciekawy, intrygujący, a także barwny. Do wyboru pozostają bez zmian pakiety pełne, jak i pojedyncze atrakcje.

Co czeka tym razem na małych odkrywców?

Na pewno eksperymentaria, podczas których biologia, fizyka czy chemia stają się przyjemnym i przede wszystkim edukującym doświadczeniem sensorycznym. Tym razem Laboratorium wyobraźni przygotowało następujące warsztaty:

  • Podróż w głąb komórki
  • Projekt robot
  • Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców
  • Przewodzenie ma znaczenie
  • Sekrety kolorów jesieni
  • Laboratorium Galaretkowe w ramach Dnia Najmłodszego Odkrywcy

Oczywiście dla wzmocnienia wrażeń można zwiedzić ekspozycję na Wystawie Zielonej Barwy, światło i ruch, która odkrywa tajemnice barw, kina, fotografii i złudzeń optycznych, lub Czerwonej, tłumaczącej zjawiska związane z hydrostatyką i hydrodynamiką, ciśnieniem, elektrycznością, czy też magnetyzmem.

Zapraszamy również na podróż po przestrzeni kosmicznej – projekcję filmu Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów nadal można obejrzeć w naszym cyfrowym Planetarium.

Wyjątkowy będzie 19 października, bowiem to Dzień Najmłodszego Odkrywcy. Dedykowany jest dzieciom w wieku 3-6 lat i przygotowany tak, by w komfortowej, bezpiecznej i przyjaznej atmosferze rozbudzać ciekawość świata. Tym razem przyczynią się do tego … galaretki! Nie posłużą do jedzenia, a do twórczej zabawy lub kąpieli.

Natomiast dorosłych, tego samego dnia, zapraszamy wieczorem na Wstęp do nocnego survivalu! Będzie można sprawdzić, jak poradzić sobie w lesie będąc offline, bez smartfona, latarki czy kompasu.

Wszystkie październikowe atrakcje wraz z opisem i możliwością zakupu biletów znajdują się na stronie

Laboratorium wyobraźni

Serdecznie zapraszamy!