Aktualności

JUŻ NIEBAWEM PPNT NA IASP WORLD CONFERENCE!

2022-07-15
Po dwóch latach wirtualnych wydań, od 27 do 30 września, w hiszpańskiej Sewilli odbędzie się międzynarodowa konferencja „Green and digital change powered by innovation. The role of innovation ecosystems”. Wydarzenie organizowane jest przez International Association of Science Parks and Areas of Innovation (IASP).

 

 

IASP jest wiodącym stowarzyszeniem ekosystemów innowacji na całym świecie. Misję zorientowano na tworzenie globalnej sieci okręgów innowacji parków naukowych i innych innowacji, które napędzają wzrost.

Tematem przewodnim tegorocznej, 39. edycji międzynarodowej konferencji IASP na temat parków naukowych oraz obszarów innowacji, będzie zielona i cyfrowa zmiana napędzana przez innowacje. Omówienie roli ekosystemów innowacji trafia w sedno tego, w jaki sposób osiąga się zrównoważony rozwój – poprzez intensyfikację nacisku na zmiany klimatu i potrzebę działań oraz innowacyjnych rozwiązań dla przyszłych pokoleń.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny reprezentować będzie dr Justyna Adamska – Zastępca Dyrektora PPNT, która opowie o zrównoważonej mobilności i przedstawi rozwiązania niezbędne do uzyskania bardziej ekologicznego społeczeństwa.

Eksperci z całego świata omówią wiodącą rolę, jaką ekosystemu innowacji mogą odegrać w konsolidacji globalnych wysiłków na rzecz zwalczania największych zagrożeń, przez którymi stoi dziś świat. Wraz ze swoim wystąpieniem, „Driving sustainable mobility: new solutions for a greener society”, dr Justyna Adamska dołączy do międzynarodowego grona prelegentów, którzy reprezentują parki naukowo-technologiczne z całego świata.

Co więcej, w ramach programu IASP Inspiring Solutions Programme 2022 nominację otrzymał projekt Innoinvest. Zadaniem jest stworzenie materiał w którym pojawi się informacja o wpływie projektu IASP Inspiring Solutions Programme 2022, o tym co jest w nim innowacyjne i o tym jak jest wspominany. Finał, podczas którego wyłonionych zostanie trzech zwycięzców, odbędzie się podczas międzynarodowej konferencji w Sewilli, 29 września.