Aktualności

Kwiecień w Laboratorium Wyobraźni PPNT: wielkanocne atrakcje dla najmłodszych i nie tylko!

2019-04-01
GrafikaKwiecień tematycznie zdominują Święta Wielkanocne, dlatego też w dwa pierwsze weekendy zapraszamy na experymentarium Laboratorium z jajem oraz W poszukiwaniu wielkanocnego zająca.

Dowiecie się, czy jajka potrafią pływać, jak odróżnić jajko ugotowane od surowego (bez rozbijania!), i jak wyglądałyby jajka, gdyby nie miały skorupki. Wielkanocnego zająca będzie można zbudować z klocków Lego i sprawdzić chociażby to, czy czujnik ruchu przyda mu się do kicania.

6-7 kwietnia w LW

13-14 kwietnia w LW

Ale to nie wszystko, bowiem ekspozycje na Wystawie Czerwonej oraz Zielonej również będą otwarte dla Gości. A ponieważ nie jesteśmy monotematyczni, w programie zajęć znajdują się także warsztaty Z prądem czy pod prąd- domowe sposoby na elektryczność oraz Widzialne niewidzialne. 

27-28 kwietnia w LW

Dodatkowo Laboratorium Wyobraźni zaprasza młodych odkrywców wraz z opiekunami 8 (poniedziałek), 9 (wtorek) i 11 (czwartek) kwietnia. W tych dniach można zapisać się na takie eksperymentaria jak Laboratorium BarwPytamy żuka co piszczy w trawie, a także zwiedzić nasze Wystawy.

8, 9 oraz 11 kwietnia w LW 

Laboratorium Wyobraźni – aktualności