Aktualności

Listopadowe warsztaty w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2019-10-25
W listopadzie Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza głównie na warsztaty, a będzie ich całkiem sporo i w różnej tematyce.

Na co możecie liczyć?

Choć propozycji jest dużo, my polecamy chociażby:

  • Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z autorką książki „Głowa do góry” – 3 listopada (niedziela) 
  • Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów – 9 listopada (sobota) 
  • Przewodzenie ma znaczenie – 16 listopada (sobota)
  • Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców – 23 listopada (sobota)
  • Sekrety kolorów jesieni – 24 listopada (niedziela) 
  • Dzień Najmłodszego Odkrywcy – 30 listopada (sobota) brak biletów 

Opis atrakcji i bilety 

17 listopada odbędą się także jedne z  ulubionych zajęć najmłodszych odkrywców, czyli LEGO Opowieści! To warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność współpracy, komunikacji, pisania,  a także pozwalają opanować trudną sztukę prezentacji. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis ich nietuzinkowych pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer.

Bilety na warsztaty

I mamy coś specjalnego dla dorosłych, choć nie tylko!

Laboratorium Wyobraźni już po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji SPiNday organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka. Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki. W związku z tym 10 listopada zapraszamy na  spotkanie pn. „Smog i mikroplastik – plaga XXI wieku?”

Temat kierujemy głównie do osób dorosłych, jednak jak zawsze, zapraszamy do nas wszystkich!

W trakcie, kiedy dorośli będą w praktyce poznawać źródła zanieczyszczeń środowiska, obserwować próbki zanieczyszczonych materiałów i poznawać metody ochrony przed szkodliwymi substancjami, by chronić przed nimi siebie i swoje pociechy, dzieci zapraszamy do odkrywania tajników Wystawy Zielonej „Barwy, światło i ruch” oraz do kreatywnego eksplorowania zakamarków swojego mózgu w kąciku łamigłówek i zagadek „Zaplątany umysł”.

Wstęp na warsztaty dedykowane dorosłym (powyżej 18. roku życia) jest bezpłatny, natomiast na warsztaty dla dzieci (5+), które będą towarzyszyć dorosłym przygotowaliśmy specjalne bilety w cenie 18zł za 2-godzinne zajęcia! Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy

Serdecznie zapraszamy!