Aktualności

Publikacja prof. Hieronima Maciejewskiego oraz prof. Bogdana Marcińca w prestiżowym czasopiśmie

2022-01-05
Są w życiu pojęcia nierozłączne, takie jak np. dzień i noc, dobro i zło czy tik i tok. W chemii również występują terminy, które od razu przywołują swoją drugą połówkę. Dzisiaj przedstawimy Wam jedno takie połączenie, które mamy okazję obserwować.

 

 

Jak chemia metalonieorganiczna i kataliza, to tylko prof. Bogdan Marciniec i prof. Hieronim Maciejewski. Tak się składa, że obaj Profesorowie są fundamentalną częścią historii Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Ten pierwszy – założyciel, ten drugi – aktualny Prezes PPNT. Dlaczego dzisiaj poświęcamy uwagę tym dwóm wybitnym naukowcom?

Artykuł “Inorganometallics (Transition Metal–Metalloid Complexes) and Catalysis”, który ukazał się w niezwykle prestiżowym czasopiśmie Chemical Reviews, jest autorstwa czterech znakomitych naukowców z dziedziny chemii nieorganicznej, zaliczając do tego grona oprócz dwóch wspomnianych wcześniej Profesorów również prof. Cezarego Pietraszuka oraz prof. Piotra Pawlucia.

Impact factor tego czasopisma wynosi aż 60.622! Jest to jedno z najbardziej cenionych i najwyżej ocenianych czasopism zajmujących się tematyką chemii. Praca ta obejmuje aż 95 stron i stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy na temat katalizy i chemii metalonieroganicznej. Publikacja ma otwarty dostęp, dlatego też zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tym fantastycznym zbiorem wiedzy.

Najnowsza publikacja.