Nasze spółki

Centrum Technologii Inhibitorowych sp. z o.o.

Centrum Technologii Inhibitorowych sp. z o.o.

Osoba kontaktowa w PPNT

Katarzyna Wlaź
katarzyna.wlaz@ppnt.poznan.pl
61 8279711

Strona internetowa

cystatyna.pl

Działalność spółki ma charakter badawczo-wdrożeniowy ukierunkowany na zastosowanie cystatyn (inhibitorów proteaz cysteinowych izolowanych z materiału biologicznego) i peptydów „towarzyszących”.

Zahamowanie aktywności tej grupy enzymów poprzez zastosowanie egzogennych inhibitorów powinno pozwolić zmierzyć się z takimi chorobami jak zakażenia bakteryjne i grzybicze, nowotwory czy nawet procesy otępienne mózgu.

Produktami spółki będą odpowiednio technologie: uzyskiwania cystatyny z białka kurzych jaj i produkcji kosmetyku (pasty/płukanki) na bazie cystatyny ograniczającej skutki paradontozy. Obecnie spółka posiada preparat w postaci sprayu do zastosowania w obszarze terapii i higieny jamy ustnej u zwierząt. Vetoral Spray jest preparatem aktywnie hamującym rozwój paradontozy u psów i kotów. Jego podstawowy składnik to naturalna substancja cystatyna.
Vetoral Spray ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje enzymy decydujące o niszczeniu dziąseł, a także zasiedlaniu jamy ustnej przez bakterie i grzyby.

Firma działa w oparciu o licencje wyłączne pozyskane z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jedna z przedmiotowych technologii „Pharmaceutical composition for the treatment of periodontal diseases” uzyskała złoty medal na targach innowacji INNOVA BRUSSELS 2012.