Aktualności

OFICJALNE OTWARCIE PRZEDSZKOLA UNIWERSYTECKIEGO PPNT!

2023-09-01
1 września br. odbyło się oficjalne otwarcie Niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego, które prowadzone jest przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren, cała kadra nauczycielska oraz zaproszeni goście.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się 1 września uruchomić przedszkole. Przedszkole jest piękne, funkcjonalne i mam nadzieję, że dzieci, nauczyciele, ale też rodzice będą traktowali to miejsce z sympatią i że ono przyniesie wiele pozytywnych wrażeń i uczuć(…)” – mówiła podczas otwarcia, Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, prof. Bogumiła Kaniewska, wręczając także prezenty dla zrekrutowanych dzieci. Głos zabrał prof. Hieronim Maciejewski, Prezes Fundacji UAM i Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, podkreślając doświadczenie PPNT w prowadzeniu pierwszej placówki „Parkowe Skrzaty” oraz wieloletnie wdrażanie z sukcesem autorskiej koncepcji.

Dzieci miały okazję, by wziąć udział w zabawach, a Dyrektor Przedszkola – Pani Karolina Nowacka, pokazała zaproszonym gościom przestrzenie nowej placówki, plac zabaw oraz ogród.

W przedszkolu już trwa proces adaptacji, a dzieci rozpoczynają edukację w oparciu o autorską koncepcję opracowaną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka.

Wciąż trwa rekrutacja do Przedszkola Uniwersyteckiego. W ramach zapisów ciągłych możliwe jest zgłoszenie wszystkich zainteresowanych z Poznania i okolic. Skorzystać z oferty mogą dzieci od 2,5 roku życia.

PRZEDSZKOLE UNIWERSYTECKIE