Aktualności

OTWORZYLIŚMY STREFĘ 3D LABORATORIUM WYOBRAŹNI!

2023-03-29
Dzisiaj, 29 marca br., odbyło się oficjalne otwarcie Strefy 3D naszego Laboratorium Wyobraźni PPNT.

 

 

 

 

Inicjatywa Strefy 3D jest wynikiem współpracy podjętej przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny z Ei System w zakresie promowania i rozwijania technologii druku 3D i wykorzystania jej do tworzenia oraz komercjalizacji nowoczesnych pomocy dydaktycznych w szkolnictwie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Parku, Ei System, a także władz miasta Poznania oraz osoby reprezentujące środowisko uniwersyteckie i szkolne. Pojawili się także przedstawiciele podmiotów zorientowanych na rozwój regionalny.

Słowa optymizmu i motywacji towarzyszące uroczystości wygłosił prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski – Prezes Fundacji UAM i Dyrektor Parku oraz Monika Nowicka – Prezes Zarządu Ei System. O wykorzystaniu technologii 3D i obszarach jej rozwoju opowiedział dr Tomasz Zgoła, przedstawiciel zespołu Laboratorium Wyobraźni PPNT. Przedstawił on ofertę 3D w perspektywie nauki, biznesu i edukacji.

– Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza z zakresu szkolnictwa pozwala nam tworzyć rozwiązania innowacyjne i angażujące uczniów. Znane są nam oczekiwania nie tylko nauczycieli, ale i uczniów na każdym poziomie edukacyjnym – mówiła Prezes Ei System Monika Nowicka.

Podejmowane przez Laboratorium Wyobraźni inicjatywy o charakterze edukacyjnym, popularyzatorskim oraz szkoleniowym realizowane będą dzięki temu także w miejscu interaktywnym, umożliwiającym tworzenie modeli w technologii druku 3D. Wyposażenie pozwala na kreatywną pracę i rozwijanie umiejętności w obszarze technologii cyfrowych. Strefa jest wartościowym uzupełnieniem tradycyjnych metod nauczania i stanowi innowacyjne narzędzie m. in. dla nauczycieli, którzy pragną rozwijać kreatywność i ciekawość swoich uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Laboratorium Wyobraźni działającym w murach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

LABORATORIUM WYOBRAŹNI PPNT

Fot. Jagoda Haloszka