Aktualności

Pasjonaci life science spotkają się w PPNT. Zapraszamy na Train Biotech – Boost Biotech

2018-01-04

spotkanie biotech boost w PPNT_19 stycznia 2018Przedstawiciele różnych gałęzi z zakresu life-science, ale też ci, związani z ekonomią, naukami społecznymi czy IT, spotkają się 19 stycznia (piątek) o godz. 15:00 w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym.  Zapraszamy na bezpłatne spotkanie Train Biotech – Boost Biotech. Przyjdź, poznaj nowych ludzi, poszerz wiedzę i sprawdź, jak z pomysłu zrobić biznes!

Każde spotkanie Boost Biotech to okazja do wymiany wiedzy i rozszerzenia kontaktów dla wszystkich przedstawicieli szeroko pojętej branży biotechnologicznej: od studentów po przedsiębiorców i naukowców. Specjaliści związani z naukami o środowisku, medycyną, czy naukami społecznymi i inżynieryjnymi również znajdą tutaj coś dla siebie. W programie nie zabraknie ciekawych prelekcji, porad dotyczących rozpoczęcia lub rozwijania kariery czy informacji o sposobach komercjalizacji pomysłów naukowych. Tym razem wiedzą podzielą pracownicy PPNT, doświadczeni we wspieraniu innowacyjnych przedsięwzięć, a spotkanie będzie miało bardziej szkoleniowy charakter.

Train Biotech – Boost Biotech

19 stycznia (piątek), godz. 15:00

Poznański Park Naukowo-Technologiczny (bud. H, ul. Rubież 46)

Limit miejsc wyczerpany!

Wszyscy uczestnicy otrzymają imienny certyfikat.

Program:

15:00–15:10 Powitanie uczestników
15:10–15:40 Co można wynieść z uczelni? O własności pomysłów naukowych, Grzegorz Cieśla, PPNT, Enterprise Europe Network
15:40–16:10 Z szuflady do gospodarki – drogi komercjalizacji wyników naukowych, Aleksandra Kempińska, Boost Biotech
16:10–16:40 Skąd pieniądze? Fundusz zalążkowy źródłem finansowania, Piotr Nędzewicz, Katarzyna Wlaź, PPNT
16:40–17:00 Zwiedzanie laboratoriów Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego
17:00–18:00 Czas na rozmowy kuluarowe

Więcej informacji udzielają:

Aleksandra Kempińska: aleksandra.kempinska@boostbiotech.pl,  693 494 822

Magdalena Piątek: magdalena.piatek@ppnt.poznan.pl, 61 827 97 65

Organizatorzy:

Boost Biotech Polska – stowarzyszenie non-profit, którego głównym celem jest integracja i animowanie środowiska związanego z biotechnologiami: pracowników firm, parków technologicznych i uczelni, studentów, absolwentów, właścicieli przedsiębiorstw – osób zajmujących się stroną naukową, biznesową, marketingową czy prawną biotechnologii.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny – pierwszy w Polsce park naukowo-technologiczny, który od ponad 20 lat pomaga innowacyjnym przedsiębiorcom, studentom i pracownikom naukowym rozwijać ich pomysły i przekształcać nowe technologie w biznes. PPNT jest częścią międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network ułatwiającej rozwijanie kontaktów biznesowych na rynkach zagranicznych.