Aktualności

Jaki jest patent na sukces? Konferencja dla naukowców i firm

2018-02-28
Patent na Sukces - konferencja PPNTCzyj i czym jest wynalazek lub patent? Czym zajmuje się rzecznik, a czym urząd patentowy? Jak chronić Twój pomysł na biznes?

Te i inne zagadnienia z zakresu ochrony innowacyjnych pomysłów przedstawimy podczas konferencji „Patent na Sukces” organizowanej 22 marca w PPNT. Partnerem wydarzenia jest Urząd Patentowy RP. Zapraszamy przedstawicieli biznesu i pracowników naukowych.

Ochrona Twojego wynalazku, innowacyjnego rozwiązania, logotypu, know-how to kluczowa kwestia w dobie biznesu prowadzonego globalnie. Kwestie te są również ważne dla naukowców, którzy pracują na uczelniach lub w międzynarodowych konsorcjach. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie narzędzia ochrony będą najlepsze dla Twojego pomysłu – dołącz do bezpłatnego wydarzenia „Patent na Sukces”. Uczestnicy uzyskają unikalną i praktyczną wiedzę także w zakresie prowadzenia poszukiwań w światowym stanie techniki oraz budowania strategii ochrony, jak i wskazówki dotyczące procedur ochronnych – krajowej, regionalnej i międzynarodowej.

Seminarium regionalne pt. „Patent na sukces”

22 marca 2018, Poznań

Miejsce: Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, bud. H

Program:

9:00-9:30 Rejestracja i poranna kawa
9:30-9:45 Powitanie i kilka słów o PPNT

Justyna Ciegotura, PPNT

9:45-11:15 Strategia ochrony patentowej

Joanna Chylińska, Urząd Patentowy RP; dr Agnieszka Żebrowska-Kucharzyk, rzecznik patentowy

11:15-11:45 Chroń biznes za granicą – analizy i usługi przydatne w ochronie międzynarodowej

Jan Chełkowski, PPNT, broker innowacji w projekcie Inkubator Innowacyjności +

11:45-12:00 Przerwa kawowa
12:00-12:45 Jak skutecznie chronić znaki i wzory w Twojej firmie?

Sławomir Mazur, rzecznik patentowy

 12:45-13:30 Regulacja rynku i ochrona pozycji konkurencyjnej w ramach procedur Urzędu Patentowego RP realizowanych w trybie postępowania spornego

Karol Cena, Urząd Patentowy RP

13:30-14:00 Sesja pytań i odpowiedzi
14:00-15:00 Poczęstunek i konsultacje eksperckie

 

Rejestracja trwa do 20 marca. Liczba uczestników jest ograniczona. W przypadku dużej ilości zgłoszeń utworzona zostanie lista rezerwowa (o przypisaniu zgłoszenia do listy rezerwowej poinformujemy osobnym mailem). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzania zmian w programie.

Więcej informacji udzielają:

 

***

Spotkanie „Patent na Sukces” współorganizowane jest przez Urząd Patentowy RP w ramach obchodów 100-lecia Urzędu. Konferencje i seminaria pod tym samym tytułem odbędą się również w pozostałych województwach kraju. Celem spotkań jest przekazanie pełnej i aktualnej wiedzy o narzędziach ochrony pomysłów dla przedsiębiorców i naukowców.

Konferencja współfinansowana jest ze środków Enterprise Europe Network.

logotypy_inin

Foto: freepik.com