Aktualności

Sierpień w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2020-07-30
Popularyzowanie nauki to zadanie bojowe Laboratorium Wyobraźni PPNT! W sierpniu wciąż będziemy zapewniać atrakcje dla dzieci w formie warsztatów pod chmurką, oczywiście w zgodzie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.

Na warsztaty zapraszamy w wybrane dni od 1 do 8 sierpnia i oczywiście wśród nich dalej znajdziecie Sekrety Doliny Warty, czyli terenowa przygoda oraz Nie trać głowy, czyli wstęp do survivalu,  cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem! Kto jeszcze nie brał udziału w tych zajęciach Laboratorium Wyobraźni PPNT, zapraszamy, bowiem to skarbnica wiedzy o świecie przyrody w rozlewiskach Warty, a także tajnikach przetrwania w terenie oczywiście bez smartfona!

Mamy nowość!

Co łączy żabę z galaktyką? to nowe warsztaty pod chmurką, podczas których ciekawe eksperymenty okryją przed uczestnikami tajemnice Wszechświata. Jak powstał wszechświat? Czy można go zobaczyć? Jak duże jest Słońce i dlaczego nie krąży wokół Ziemi? Dlaczego na naszej Planecie powstało życie? Czy może występować gdzieś indziej? To tylko część pytań, na które damy Wam odpowiedź.

Integracja z nauką – zapraszamy do udziału w projekcie

Już drugi raz Laboratorium Wyobraźni PPNT realizuje projekt „Integracja z nauką- program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z powiatu poznańskiego- edycja 2020”, dzięki któremu młodzi adepci nauki mogą wziąć udział w wakacyjnej wycieczce do Laboratorium Wyobraźni PPNT na preferencyjnych warunkach – bilet grupowy kosztuje 480 zł, a zgłosić można aż 30 uczestników. Zapraszamy szkoły, domy kultury, biblioteki oraz inne instytucje zrzeszające dzieci i młodzież do kontaktu. Co ważne, instytucja ta musi mieścić się na terenie powiatu poznańskiego (ale nie w Poznaniu).Szczegóły znajdziecie klikając tutaj >>>  .

Laboratorium Wyobraźni PPNT – opis atrakcji oraz bilety