Aktualności

Sierpień w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2019-07-19
W sierpniu Laboratorium Wyobraźni wraca na życzenie Klientów z Pakietem pełnym, a także Dniem Najmłodszego Odkrywcy oraz nowym warsztatem „pod chmurką”!

Oprócz eksperymentarium Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów, Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców, pokazów Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów w Planetarium i innych, w sierpniu szczególnie rekomendujemy:

 

  • 3 sierpnia

Nowe warsztaty „pod chmurką”: Nie pękaj!- fizyczne oblicze baniek mydlanych

Będzie można sprawdzić, czy bańki mydlane mogą lewitować lub płonąć, dowiedzieć się, czy da się je… zamrozić. Co ważne, Goście poznają recepturę na roztwór, dzięki któremu powstają piękne bańki mydlane. Każdy spróbuje również namalować obrazy przy pomocy baniek mydlanych. Będzie kolorowo, widowiskowo i ekscytująco!

  • 10 sierpnia

Dzień Najmłodszego Odkrywcy

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowano program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy. Tym razem Zespół LW przygotował experymentarium Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów dla Najmłodszych oraz zwiedzanie ekspozycji na Wystawie Czerwonej.

  • 17 sierpnia, 24 sierpnia

Wracają Pakiety pełne!

Oznacza to, że jedno wejście gwarantuje aż trzy atrakcje. I  tak też 17 sierpnia przygoda zacznie się od experymentarium Fizyka malowana światłem, czyli fotografia okiem małych naukowców, dalej do odkrycia będzie ekspozycja na Wystawie Zielonej pod nazwą Barwy, światło i ruch, a zwieńczenie to projekcja filmu Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów w naszym Planetarium. 24 sierpnia z kolei zdominuje warsztat Kosmiczna robotyka, następnie, jak wyżej, zwiedzanie Wystawy Zielonej oraz wizyta w Planetarium.

Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie Laboratorium Wyobraźni!

Aktualności LW oraz bilety >>>