EEN

Tarcza antykryzysowa. Cykl konferencji dla firm

2020-05-20

PARP oraz Ministerstwo Rozwoju uruchamiają cykl wideokonferencji przybliżających założenia tarczy antykryzysowej. Ich celem będzie poinformowanie firm o możliwościach wsparcia dostępnego w ramach walki ze skutkami pandemii koronawirusa. Tematyka każdego z webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 26 maja.

Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorstw zmienia się w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Dlatego sieć EEN, zaprasza do udziału w webinarach poświęconych zarówno założeniom tarczy, jak i innym narzędziom wsparcia firm w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii.

Warto wziąć udział, ponieważ partnerami cyklu jest dziewięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych. Na e-spotkania zapraszamy przedsiębiorców z różnych poszczególnych branż. Program zakłada przybliżenie narzędzi, które wprowadziła tarcza, a także instrumentów, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.

Więcej informacji i harmonogram wydarzeń >>> www.parp.gov.pl/tarcza

Szczegółowe informacje o narzędziach, które zawiera tarcza antykryzysowa piszemy również na naszej stronie >>>

 

Foto: freepik.com