Aktualności

TWORZYMY WARUNKI DO ROZWOJU! SPOTKANIE JUŻ ZA NAMI

2023-02-24
23 lutego, w murach Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbyło się spotkanie dla przedsiębiorców, którego tematem przewodnim był rozwój firm. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata biznesu, nauki, polityki oraz liczni przedsiębiorcy.

 

 

Zebranych powitał prof. dr hab. Hieronim Maciejewski – Prezes Fundacji UAM w Poznaniu i Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, który przekazał głos także pozostałym współorganizatorom: Pani Magdalenie Hilszer – Wiceprezes Zarządu Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Panu Przemysławowi Dąbrowskiemu – Prezesowi Zarządu Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu oraz Panu Pawłowi Bugajnemu – Prezydentowi Wielkopolskiego Klubu Kapitału.

W trakcie wydarzenia, uczestnicy mieli możliwość wysłuchać wystąpień na różne tematy związane z rozwojem biznesu. Rozmawiano o rozwoju firm w Polskiej Strefie Inwestycji Wielkopolska. Omawianym tematem był także zrównoważony rozwój w kontekście dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) i wynikających z niej wymogów dla przedsiębiorców, który stanowi ważny element dla firm, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy ochrona środowiska jest jednym z głównych wyzwań. Kolejnym punktem programu było wystąpienie na temat European Digital Innovation Hub w procesie transformacji cyfrowej firm, co jest bardzo ważne w erze cyfryzacji i postępującej automatyzacji procesów biznesowych.

Przedstawiono również znaczenie działalności badawczo-rozwojowej dla rozwoju firm, szczególnie w kontekście obowiązkowego komponentu w większości konkursów unijnych. Zagadnienie omówiono na podstawie HUB-u B+R PPNT.

Podczas dyskusji, uczestnicy mieli okazję wymienić swoje pomysły i doświadczenia, co było doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na temat warunków rozwoju w Polsce i nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Spotkanie dla przedsiębiorców zostało zorganizowane dzięki współpracy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,  Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Wielkopolskiego Klubu Kapitału oraz Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego w Poznaniu.

fot. Jagoda Haloszka