Aktualności

Wizyta studyjna European New School of Digital Studies

2021-12-05
3 grudnia br., w PPNT odbyła się wizyta studyjna, podczas której gościliśmy studentów międzynarodowego kierunku Master of Digital Entrepreneurship, prowadzonego przez European New School of Digital Studies we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskim Uniwersytetem Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Celem wizyty było zapoznanie studentów m.in. z działalnością Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz realizowanymi projektami.

Dr Justyna Adamska, Zastępca Dyrektora PPNT przybliżyła początki funkcjonowania instytucji, a także opowiedziała o jej głównych obszarach działalności. Agata Materna z Zespołu Skalowania Biznesu PPNT, przedstawiła natomiast kwestie kompleksowego podejścia do transformacji cyfrowej małych i średnich przedsiębiorstw na przykładzie DIH4Future. W wydarzeniu wziął udział również Marek Bernolak z firmy Apollogic, która jest Lokatorem PPNT. Opowiedział on o najważniejszych projektach realizowanych przez Apollogic, a także o zbudowanej wokół firmy marce RapidLab.