Aktualności

Wirtualne Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza!

2020-04-09
Nie możecie teraz odwiedzić Laboratorium Wyobraźni, ale Laboratorium Wyobraźni odwiedza Was! Codziennie publikujemy nowe filmy edukacyjne, proponując Wam rozmaite wirtualne eksperymenty, które można wykonać w domowym zaciszu oraz relacjonując, co się dzieje w budzącej się do życia przyrodzie.

Robimy to po to, żebyście mogli bezpiecznie zostać w domach i spędzić ten czas na kreatywnej i wartościowej rozrywce. Chcemy pozostawać z Wami w stałym kontakcie. Robimy to po to, bo wiemy, że misją centrum nauki jest popularyzacja nauki zarówno w dobrych, jak i w złych czasach. Nasz kanał Laboratorium Wyobraźni PPNT na YouTube przyciąga wielu nowych odbiorców, dlatego nie zwalniamy tempa! Obecnie na kanale dostępne są trzy rodzaje filmów:

  • E- xperymentarium: proste składniki, klarowne instrukcje i dużo dobrej zabawy, czyli nasz sposób na domowe eksperymenty!
  • Dzieciaki w akcji! Przekonujemy, że eksperymentowanie jest dziecinnie proste! W roli głównej nasza mała Ambasadorka, Tosia Zgoła (prywatnie córka Edukatora Laboratorium Wyobraźni, Tomasza Zgoły).
  • Przyroda jest blisko: filmowy reportaż przyrodniczy. Bez wychodzenia z domu możesz sprawdzić, co w przyrodzie piszczy!

Ponadto postanowiliśmy stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń, komentowania filmów, pokazywania naszej pracy „od kuchni” oraz dzielenia się własnymi małymi odkryciami naukowymi. Tą przestrzenią stała się zamknięta grupa na Facebooku- Wirtualne Laboratorium Wyobraźni. Zapraszamy do dołączenia!

Kanał Laboratorium Wyobraźni na YouTube

Wirtualne Laboratorium Wyobraźni FB