Aktualności

Zdobądź 600 tys. zł na innowacyjną firmę – czekamy na Ciebie!

2013-06-05

Posukujemy innowacyjnych firm_do zdobycia 600 tys zlotychRuszył ostatni nabór do projektu „InQbator Seed – InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych i komunikacyjnych”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy na cykl spotkań dla pomysłodawców z całej Polski. Niebawem zagościmy we Wrocławiu, w Warszawie, w Łodzi oraz w Poznaniu. Oto terminy i miejsca spotkań:

Łódź, 22 maja, środa
Centrum Biznesowe Synergia, ul. Wólczańska 128/134, sala Klubowa
godzina 12:00

Warszawa, 4 czerwca, wtorek
Wydział Biologii UW, sala 102B, ul. Ilji Miecznikowa 1
godzina 12:30

Wrocław, 7 czerwca, piątek
Wrocławski Park Technologiczny S.A., ul. Muchoborska 18, sala Alfa
godzina 12:30

Poznań, 10 czerwca, poniedziałek
Sala Posiedzeń Senatu UAM, ul. Wieniawskiego 1, Collegium Minus, IIp.
godzina 11:00

Zgłoszenie uczestnictwa prosimy kierować na adres e-mail: seed@inqbator.pl podając w treści wiadomości swoje imię, nazwisko, nazwę firmy / uczelni i wydziału oraz stanowisko. W tytule wiadomości prosimy również podać nazwę wybranego miasta w którym odbędzie się interesujące Państwa spotkanie. Państwa udział potwierdzimy i przypomnimy o nim wiadomością zwrotną.

Rejestrację uczestników w miejscu spotkania rozpoczynamy pół godziny przed jego rozpoczęciem.

Będziemy także obecni na III edycji Poznańskich Dni Przedsiębiorczości (24-25 kwietnia). Spotkajcie się z nami i dowiedzcie się, jak pozyskać 600.000 zł wejścia kapitałowego!

A co słychać u pomysłodawców, którzy aplikowali do I i II edycji „InQbator Seed”? Eksperci z naszego Parku pracują z najlepszymi projektami pozyskanymi w I edycji. Niebawem zostaną zawiązane pierwsze spółki. Jednocześnie zaczynamy pracę z projektami, które dostały się do etapu preinkubacji w II edycji naszego projektu.

***

„InQbator Seed” – etapy realizacji projektu:

1. Rekrutacja: Aplikować do projektu mogą studenci, absolwenci, doktoranci, pracownicy naukowi i naukowo-dydaktyczni, grupy projektowe (liczące maksymalnie 5 osób) oraz przedsiębiorcy (UWAGA: realizacja pomysłu nastąpi w ramach powołanej w tym celu spółki celowej).

2. Preinkubacja: dla 10 najciekawszych projektów zostanie sporządzony profesjonalny biznesplan, zawierający analizę rynku oraz model biznesowy wraz z wyceną planowanego przedsięwzięcia. W ramach tego etapu, dla pomysłów z branży biotechnologicznej i chemicznej przewidziana jest także faza laboratoryjna.

3. Inkubacja: wsparcie kapitałowe dla wybranych Pomysłodawców może wynieść maksymalnie 600 000 zł. Dokapitalizowane przedsiębiorstwa będą pod stałą opieką InQbatora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM. Monitoring nowo utworzonego przedsięwzięcia będzie dotyczył zarówno realizacji biznesplanu i jego sytuacji finansowej, jak również będzie obejmował bieżące wsparcie w prowadzeniu biznesu.

4. Wyjście kapitałowe nastąpi w okresie nie dłuższym niż 10 lat od dokapitalizowania danego podmiotu. Sposób wyjścia z inwestycji będzie ustalany indywidualnie z danym Pomysłodawcą na podstawie opracowanej strategii inwestycyjnej.

Projekt ma zasięg ogólnopolski, a nabór wniosków trwa do 17 czerwca 2013 r.

Informacje szczegółowe zamieszczamy na stronie inqbator.pl

**

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:
Katarzyna Prętnicka
e-mail: katarzyna.pretnicka@ppnt.poznan.pl
tel: 61 622 69 25

***

Patronat nad projektem „InQbator Seed – InQbacja i wsparcie kapitałowe dla biotechnologii, chemii, technologii informatycznych i komunikacyjnych” sprawują: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytet Ekonomiczny.

 

Zdjęcie: freepik.com