Aktualności

Zima odchodzi w niepamięć, czyli marzec w Laboratorium Wyobraźni PPNT

2019-03-01
LaboratoriumWyobraźni-DominikTryba(14)Czas zimowym atrakcji w Laboratorium Wyobraźni dobiegł końca, a teraz królować będzie wiosna, barwy, a także … Dzień Kobiet!

FIZYKA JEST KOBIETĄ- KOBIECA STRONA NAUKI

9 marca zapraszamy dzieci i opiekunów w progi LW szczególnie, bowiem tym razem porozmawiamy o kobietach, które miały ogromny wpływ na rozwój nauki, przyczyniając się do wielu odkryć w dziedzinie fizyki. Chcecie poznać Naukowe Atomówki, czyli kobiety, które zajmowały się badaniem jądra atomowego? Dowiedzieć się, jak postrzegają świat kobiety, a jak mężczyźni? Jeśli tak, nie zwlekajcie i już teraz zapiszcie się na zajęcia!

Więcej o warsztatach i bilety >>>

W kolejne weekendowe dni najmłodsi będą mogli odkryć tajemnice ekosystemów i zbudować piramidę troficzną podczas zajęć Pytamy żuka co piszczy w trawie, skonstruować gazową rakietę, jeśli zdecydują się zajrzeć na warsztat Widzialne niewidzialne, rozwiązywać chemiczne, kryminalne zagadki w Laboratorium Detektywa, wytworzyć prąd z ziemniaka, a z baterii zrobić pędzący wagonik podczas experymentarium Z prądem czy pod prąd- domowe sposoby na elektryczność. Oczywiście zajęć jest jeszcze więcej i nie można pominąć wizyty w naszym Planetarium!

Opis wszystkich marcowych atrakcji znajdziecie na stronie Laboratorium Wyobraźni. Za jej pomocą można też wykupić bilet on line.

Laboratorium Wyobraźni 

Mamy dla Was jeszcze jedną informację. Laboratorium Wyobraźni przy wsparciu finansowym Powiatu Poznańskiego zaprasza do skorzystania z niezwykle atrakcyjnej oferty, która jest rezultatem włączenia się do projektu Integracja z nauką – program edukacyjny dla dzieci i młodzieży z powiatu poznańskiego. Zapraszamy szkoły, domy kultury, biblioteki i inne instytucje zrzeszające dzieci i młodzież do zorganizowania wakacyjnej wycieczki do Laboratorium Wyobraźni na preferencyjnych warunkach. Podpowiemy tylko, że 3-godzinna wizyta w zielonych progach LW to koszt  200 zł (brutto) dla każdej zakwalifikowanej grupy, liczącej do 60 osób! Termin przyjmowania zgłoszeń: 25.02-15.04.2019 roku. Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj.