Aktualności

alfaNEXUS – konsultacje biznesowe online

2020-06-29
alfaNEXUS to inicjatywa powstała dzięki współpracy Funduszu Seedstone oraz Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wydarzenie stanowi miejsce wymiany doświadczeń, myśli i spostrzeżeń dotyczących rozwoju własnego biznesu, a także rynku nowych technologii.

Kiedy?

Tym razem alfaNEXUS odbędzie się 24 lipca, w formie online, gdzie zainteresowani będą mieli możliwość indywidualnych i bezpłatnych konsultacji, które pomogą im w rozwoju prowadzonych przez siebie firm i projektów.

Dla kogo?

Nie ma znaczenia, czy jesteś na etapie pomysłu, właśnie stworzyłeś MVP, czy też jesteś pretendentem do tytułu pierwszego polskiego unicorna. Doświadczenie i rady naszych mentorów podczas alfaNexus czekają na każdego. Eksperci podczas spotkania alfaNexus podzielą się swoją wiedzą i wesprą uczestników w takich obszarach jak:

Co-creation Tips & Tricks – kulisy projektowania efektywnych i angażujących spotkań

Dużą częścią codziennej pracy zespołów są różnego rodzaju spotkania. Jeżeli czujesz, że trwają zbyt długo i nie dają oczekiwanych rezultatów podczas alfaNexus zapraszamy do rozmowy nt. projektowania: spotkań wewnątrz organizacji, warsztatów dla pracowników, kick-offów projektów oraz małych kilkuosobowych spotkań, dotyczących rozwoju produktów i usług.

Eksperci: Anna Padewska-Organ i Maciej Nowak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Skalowanie działalności za granicą – jak wziąć udział w programach wspierających biznes i technologię?

Chcesz wyjść na rynki międzynarodowe, skorzystać z market discovery mission, znaleźć nowych partnerów biznesowych, czy też nawiązać współpracę z korporacjami? Podczas alfaNexus  zapraszamy do rozmowy o programach Scale-up Champions oraz Erasmus for Young Entrepreneurs.

Ekspert: Natalia Rymarczuk, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Jak rozmawiać z inwestorem – praktyczne wskazówki by szybciej dojść do porozumienia

Na to spotkanie zapraszamy osoby, które chcą się dowiedzieć, jak przygotować się do spotkania z potencjalnym inwestorem, jakie aspekty są kluczowe dla funduszy VC, czym jest badanie due dilligence oraz jak wygląda umowa inwestycyjna.

Ekspert: Roman Niedzielski, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Dotacje na Innowacje – sprawdź czy Twój pomysł ma szanse na grant

Każda innowacja, a zwłaszcza jej wdrożenie, wiąże się z ryzykiem. Aby je ograniczyć warto skorzystać z dostępnych dotacji. Podczas alfaNexus zapraszamy do rozmów z ekspertami, którzy będą w stanie ocenić pomysł pod kątem dostępnych konkursów.

Eksperci: Michał Wujewski i Bartłomiej Walczak, Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Programy Akceleracyjne – czym są i jak wybrać ten właściwy

Zapraszamy do rozmowy z ekspertem, który wyjaśni Wam, czym są programy pre-akceleracyjne oraz akceleracyjne. Dodatkowo doradzi, jak wybrać właściwy oraz jakie kroki podjąć po ukończeniu programu.

Ekspert: Honorata Janas, Huge Thing

Budżet

Prawidłowo przygotowany budżet to podstawa funkcjonowania każdej firmy. W trakcie spotkania alfaNexus możesz skonsultować swój plan finansowy zarówno pod kątem sprawnego działania Twojej firmy, jak i pod kątem potencjalnej inwestycji.

Ekspert: Robert Grygorowicz, SpeedUp venture Capital Group

Komercjalizacja pomysłów

Prowadzisz badania naukowe, rozwijasz swój projekt, a może po prostu masz pomysł i nie wiesz, jak przekuć go w prosperujący biznes? Podczas alfaNexus możesz porozmawiać o swojej inicjatywie z ekspertem, który opowie Ci o możliwościach jakie istnieją, a także doradzi w kwestii komercjalizacji.
Ekspert: Damian Wielechowski, SpeedUp venture Capital Group

Ochrona własności intelektualnej

Ochrona pomysłu na biznes, pomysłu na produkt, usługę czy technologię jest istotna na każdym etapie rozwoju firmy. Tajemnica przedsiębiorstwa, znaki towarowe, wzory przemysłowe i patenty to powszechnie dostępne narzędzia prawne – zapraszamy do dyskusji w jaki sposób z nich korzystać, aby chronić własność intelektualną w firmie.
Ekspert: Grzegorz Cieśla, Poznański Park Naukowo-Technologiczny.

Na każdym spotkaniu alfaNexus ekspert będzie do Waszej dyspozycji i odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania. Każda konsultacja jest indywidualna i potrwa 30 minut. Wydarzenie odbędzie się 24 lipca, w godzinach 10:00-15:00, w formule online.

REJESTRACJA 

Zapraszamy!