Aktualności

TOP DISRUPTORS IN HEALTHCARE 2022 – CZĄSTKOWE WYNIKI STATYSTYCZNE

2022-05-05

„Top Disruptors in Healthcare” to jedyny raport w Polsce, który inwentaryzuje polski sektor medtech. Stanowi on coroczną inicjatywę realizowaną przez Polską Federację Szpitali we współpracy z działającymi pod nią zespołem Młodych Menedżerów Medycyny i zespołem ekspertów wZdrowiu. Raport opiera się na odpowiedziach ponad 100 startupów. 

 

Głównym celem „Top Disruptors in Healthcare” jest zebranie informacji o innowacyjnych rozwiązaniach dostępnych na rynku oraz pomoc w zawieraniu efektywnych partnerstw między startupami i firmami medycznymi a inwestorami, placówkami medycznymi i końcowymi klientami.

Startupy biorące udział w Raporcie wskazują wiele korzyści a wśród nich:

  • poszerzenie wiedzy o rynku startupów,
  • PR i marketing,
  • nawiązywanie kontaktów z partnerami biznesowymi.

Startupy, które chciałyby wziąć udział w Raporcie, zapraszamy do kontaktu.
Ostateczny termin nadsyłania odpowiedzi mija 9 maja 2022 r.

LINK DO FORMULARZA

Cząstkowe wyniki statystyczne wskazują, że od zeszłego roku nie zmieniło się znacząco zainteresowanie placówek medycznych współpracą ze startupami. Sytuacja ta może przełożyć się na szybkość adaptowania nowych rozwiązań medycznych przez szpitale.

Jak oceniła Natalia Świrska-Załuska, Startup Program Manager, OVHcloud CEE, „Według wszystkich analiz, rośnie rozbieżność pomiędzy potrzebami w obszarze zdrowia, a dostępnością konkretnych świadczeń i zasobów w Europie. Raport „Top Disruptors in Healthcare” świetnie zaś pokazuje, jak na te pilne potrzeby odpowiadają polscy innowatorzy.(…) To więcej niż potrzebny raport.”

 

WYNIKI STATYSTYCZNE

Z pozostałą częścią statystyk i końcowymi wynikami będzie można zapoznać się po oficjalnej publikacji Raport w czerwcu 2022 r. podczas międzynarodowej konferencji „AI w zdrowiu”.