CSR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 2018 roku, pod hasłem CSV (Creating Shared Value) podejmowaliśmy różne działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu z uwzględnieniem Celów Zrównoważonego Rozwoju. Najczęściej były to inicjatywy organizowane wewnątrz instytucji i angażujące nie tylko Pracowników, ale także Lokatorów Parku.

I był to dobry rozbieg do tego, by od 2022 roku wprowadzić ukierunkowaną i przemyślaną Strategię CSR PPNT, w której określiliśmy filary działania, stawiając na… synergię! Tak, synergię, bowiem współpracując z Parkową Społecznością, otoczeniem lokalnym oraz interesariuszami, osiągamy coś znacznie więcej niż po prostu zrealizowany projekt.

Chcemy profilować różne działania w czterech strategicznych obszarach, stanowiących filary CSR PPNT:

  • Dobroczynność

#Nauka&Filantropia
#Filantropia

  • Innowacyjność i wzrost gospodarczy

#Przedsiębiorczość
#WspólpracaBiznesowa
#EdukacjaBiznesowa

  • Zdrowie i jakość życia

#ZdroweNaramki
#Sport
#Østress&integracja

  • Zielony CSR

#EkoEdukacja
#ZieloneNaramki

 

Wydarzenia, które organizujemy mają nie tylko wartość merytoryczno-biznesową, jak Dzień dobry PPNT, które prowadzimy od ponad 3 lat we współpracy z przedsiębiorcami i ekspertami, ale także edukacyjno-relacyjną, bowiem podczas spotkań z cyklu PPNT po godzinach, podejmujemy różną tematykę, atrakcyjną dla Pracowników, Lokatorów oraz Społeczności lokalnej. Ważna jest dla nas także ekologia, troska o środowisko, stąd m.in. realizacja innowacyjnego projektu badawczego dla szkół „dla błękitnego nieba” i działalność Laboratorium Wyobraźni PPNT. Od lat w okresie letnim uruchamiamy lubianą rywalizację sportową Parkowy Szał Kilometrowy, gościmy Krwiobus RCKiK, wreszcie prowadzimy dużą, świąteczną akcję charytatywną Pod choinkę. Paczkowa paczka świąteczna.

Zależy nam, aby być instytucją zaangażowaną, przyjazną oraz otwartą na wartościowe inicjatywy. 

Zapraszamy do kontaktu! 

Zespół Komunikacji

Jagoda Haloszka
tel. 539 546 006
E: jagoda.haloszka@ppnt.poznan.pl
B: Budynek A1/19